Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Wyprawy tolkienowskie w roku 2009

Tutaj znajdziecie najświeższe informacje o naszej Wyprawie do Irlandii.

A droga biegnie w przód… Po bardzo udanej literackiej podróży do Anglii „Śladami Tolkiena” nasza Drużyna szykuje się do dwóch tolkienowskich wyjazdów w roku 2009. Najnowszy numer Simbelmynë (nr 29), który ukaże się w okolicy Bożego Narodzenia, 2008 zawierać będzie relacje, recenzje i zdjęcia związane z tegoroczną Wyprawą. A już dziś możecie się zapoznać ze wstępnym programem przyszłorocznego wiosennego wyjazdu do… Walii i Irlandii!

Irlandia zaprasza!

Podczas literackiej podróży do Walii i Irlandii „Śladami Tolkiena” chcemy odwiedzić takie miejsca jak: Bath i Cambridge w Anglii, Cardiff, St David’s, Caernarfon, Snowdonię czy Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrn- -drobwllllantysiliogogogoch (sic!) w Walii oraz Cashel, Pętlę Kerry, Clare i Galway, Wyspy Aran, Dublin, Glendalough i Newgrange w Irlandii. Będziemy też w mniej znanych, a odwiedzanych przez Tolkiena miejscach jak irlandzkie Castle Cove, Derrynane albo walijskie Trywn Llanbedrog. Planujemy też – jeżeli Valarowie pozwolą – podróż Prostą Drogą do Valinoru… Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zimą 2008/2009 zapraszamy Was też na wyprawę narciarską pt. Na narty z Tolkienem i Elfami Śnieżnymi (włoskie Dolomity). Wyobraźcie sobie wyjazd za około 1500 zł (w tej cenie przejazd autokarem w obie strony, śniadania i obiadokolacje w formie „szwedzkiego stołu” w hotelu przy wyciągach, skipass na 6 dni i 25 km pięknych alpejskich tras, sześć noclegów w hotelu ***), podczas którego nie tylko jeździmy na nartach, ale też wieczorami uczymy się (kto oczywiście chce) języka Elfów Śnieżnych (by David Salo) i np. gramy sobie w Elfy Śnieżne w MERP-a. Termin to 8 dni podczas ferii zimowych 2009. Szczegóły tutaj.

Chętnie wysłuchamy Waszych opinii o naszych propozycjach i zmodyfikujemy nasze plany zgodnie z Waszymi sugestiami. Piszcie do nas, wstawiajcie tutaj i na forach swoje komentarze. Zapraszamy!

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Wydarzenia

7 Komentarzy do wpisu "Wyprawy tolkienowskie w roku 2009"

Galadhorn, dnia 17.08.2008 o godzinie 16:58

Może wyjazd przesuniemy tak, żeby można było w Cambridge spotkać lingwistów tolkienowskich podczas: http://www.omentielva.com/next.htm

Tom Goold, dnia 19.08.2008 o godzinie 11:58

Rozważamy dwa możliwe terminy tego wyjazdu: druga połowa kwietnia lub sierpień 2009. Którym bylibyście bardziej zainteresowani?

Galadhorn, dnia 29.08.2008 o godzinie 8:42

Wydaje się, że termin wakacyjny, sierpniowy, ma więcej zwolenników. Czy jest ktoś, kto naprawdę nie może jechać w sierpniu, a mógłby w kwietniu? Nie wydaje mi się, że uda się zorganizować aż dwa wyjazdy w to samo miejsce.

Telperion, dnia 29.08.2008 o godzinie 12:15

Może dorzucić jeszcze odwiedziny w Swess Cottage, w Cahir (Co. Tipperary)? Myślę że może się spodobać wycieczkowiczom ze względu na swoją architekturę rodem ze Śródziemia…
http://www.myguideireland.com/swiss-cottage

Galadhorn, dnia 29.08.2008 o godzinie 13:23

O, rzeczywiście warto zobaczyć ten dom. W którym dniu możemy dodać ten punkt? I jak sądzisz, Telperionie, jako osoba mieszkająca w Irlandii, czy lepsza jest na odwiedziny Szmaragdowej Wyspy wiosna czy lato?

Telperion, dnia 29.08.2008 o godzinie 13:53

To nie ma znaczenie bo i tak będzie padało… (obrywa sobie mięśnie brzucha)…
Osobiście uważam, (skoro zapytałeś) że lato jest lepszym czasem na przyjazd, kwiecień jest dość zimny, i deszczowy, nie ma liści na drzewach, w lato jest inaczej, bywa nawet ciepło.. (czytaj 18 stopni).

Galadhorn, dnia 29.08.2008 o godzinie 14:00

Byłem raz na tyle bohaterski, że w lipcu kąpałem się w Irlandii w mroźnym Atlantyku. Pada rzeczywiście co chwila, ale też co chwila wychodzi słońce. W końcu do Irlandia… Ona tak ma.

Zostaw komentarz