Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Księga Zaginionych Pieśni…

dth.jpgWczoraj na forum Hobbitonu, mONA, ogłosiła oficjalnie wydanie płyty Drużyny Trzeźwych Hobbitów (DTH), zatytułowanej –Księgi Zaginionych Pieśni. Obok prezentujemy okładkę albumu, jej autorem jest Ewa Gajdy. O planach nagrania płyty, pisaliśmy tutaj kilka miesięcy temu.

Premiera Księgi Zaginionych Pieśni, odbędzie się na tegorocznym Tolk Folku, w piątkowy wieczór podczas koncertu na Spotkaniu Istarich.

Płytę można już zamawiać, wystarczy wysłać maila na adres: dth.hobbici@gmail.com (cena pozostaje bez zmian, czyli 10 zł, + ewentualne koszty wysyłki). Oczywiście uczestnicy Tolk Folku będą mogli zakupić Księgę Zaginionych Pieśni na miejscu w Bielawie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Nowości wydawnicze, Twórczość fanów

4 Komentarzy do wpisu "Księga Zaginionych Pieśni…"

M.L., dnia 20.06.2008 o godzinie 20:21

Jak ładnie napisała o tym na Hobbitonie Zair, takie inicjatywy jak mONy, pokazują, że wbrew pojawiającemu się czasem czarnowidztwu, fandom tolkienowski w Polsce nie ma się źle.
Po dłuższej przerwie nowe Simbelmyne, zbliżający się Aiglos, szykowane odrodzenie Gwaihira, teraz płytka DTH, czy trzeba więcej dowodów, że nic na siłę, trzeba tylko dać ludziom działać i realizować swoje pasje.

Pozdrawiam

M.L.

Zair Ugru-nad, dnia 25.06.2008 o godzinie 13:44

Z drugiej strony jest to też związane z możliwościami i tańszymi technologiami, nieporównanie bardziej dostępnymi szaremu człowiekowi niż jeszcze kilka lat temu :-) Chociaż i tak najważniejszym pozostaje pomysł i konsekwentna jego realizacja – ale wszystko to razem wzięte po prostu cieszy :-)

I chyba w świetle tak wartościowych inicjatyw przestaje mieć jakikolwiek sens osądzanie i roztrząsanie, jaki powinien być fandom tolkienowski w Polsce etc, ale zwyczajnie się cieszyć, że wiele rzeczy się dzieje i że przede wszystkim są ludzie, którzy bezinteresownie i z czystej pasji szlifują na tym polu swoją kreatywność :-)

M.L., dnia 15.07.2008 o godzinie 1:15

Płytka DTH miała już swoją oficjalną premierę i znajduje się już w sprzedaży. W czasi TF-u rozeszlo się łacznie ok. 200 z 500 egz.
Cena 10 PLN + koszty przesyłki.

Pozdrawiam

Adiemus, dnia 17.07.2008 o godzinie 17:36

Koncert promujący płytkę DTH był rewelacyjny -gdyby ktoś miał ochotę popróbować fragmentów to znajdzie je tutaj: http://www.youtube.com/results?search_query=pellekb&search_type=&aq=f

Zostaw komentarz