Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

X Tolk Folk – nadchodzi czas…

logo.jpgbanerfilm.jpg

Informacja pochodzi ze strony internetowej Tolk Folku.

W tym roku, miłośników prozy J.R.R Tolkiena zapraszamy w dniach 10-13 lipca. Główna „noclegownia” nie będzie jednak na polu namiotowym, lecz w budynku przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie.
Z jednej strony zabraknie widoku na Góry Sowie o poranku i blasku świetlików w nocy, ale z drugiej strony, da możliwości poszerzenia oferty o realizację dodatkowych warsztatów czy dodatkowych projekcji.
I przede wszystkim na głowę kapać nie będzie:)
Jak co roku rozpoczniemy w czwartek od spotkania integracyjnego na którym zaprezentujemy dziesięć lat działalności TFowej. W piątek LARP i konkurs terenowy na Samotnej Górze Poszukiwanie łusek Smauga połączony z pieczeniem pieczarek na ognisku. Po południu Spotkanie Istarich i koncert Drużyny Trzeźwych Hobbitów. W międzyczasie eliminacje do turnieju łuczniczego.
W sobotę do południa dalsza część LARPa, warsztaty wszelkiego rodzaju i działania profilmowe ( w dalszej części wyjaśnimy ) potem przemarsz do Parku na imprezę główną. Tutaj tradycyjnie Bieg Hobbicki, Turniej Łuczniczy, tańce, swawole i koncerty. W tym roku po raz drugi pojawi się zespół dudziarzy Pipes and drums oraz znany już w kręgach tolkienowsko-muzycznych zespół Anois z Holandii.
W niedzielę tradycyjne podsumowanie, wnioski i plany…….ale……

 

UWAGA!!!!
Pełny program i termin LARPa zostanie przedstawiony w późniejszym terminie i mogą nastąpić zmiany co do jego realizacji podczas TF-u

 

Jedną z głównych części TFu będzie realizacja filmu Do Rivendell i bez powrotu na podstawie dramatu Lorda Ya. Członkowie ST WIEŻA postanowili przenieść na ekran tę historię opowiedzianą z przymrużeniem oka. Jest jednak kilka scen, wymagających realizacji przy użyciu wielu osób, tzw. sceny zbiorowe. Chodzi
o „urodziny Bilba” i „spotkanie w Bree”. I tutaj chcemy zaprosić WSZYSTKICH CHĘTNYCH do udziału w tych scenach o przybycie z możliwie najbardziej hobbickimi strojami. Wszystkich chcących pomóc w produkcji prosimy o przywiezienie ze sobą „klimatycznych” rekwizytów ( wszystkie do zwrotu !!! ), które będą konieczne do realizacji scen. Cześć scen będziemy realizować wcześniej, tak więc na TFie będzie można obejrzeć fragmenty filmu. Scene w Bree będziemy kręcić na strychu budynku przy MOKiSie w piątek wieczorem
i w nocy, a scenę urodzin Bilba w sobotę wieczorem na zakończenie imprezy głównej. Może i fajerwerki będą???;)

 

To jednak nie wszystko:) !!!! Szykujemy cykl warsztatów muzycznych, które poprowadzą min. członkowie zespołu ANOIS ( tłumacze mile widziani ), oraz będą warsztaty nauki gry na dziwnych instrumentach np. didgeridoo. Jeśli będzie zainteresowanie, to warsztaty przedłużymy do niedzieli do południa.

 

Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa oraz udziału w warsztatach już niebawem.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Wydarzenia

Brak komentarzy do wpisu "X Tolk Folk – nadchodzi czas…"

Zostaw komentarz