Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Drużyna na krakowskich Błoniach

lotr.jpgJakiś czas temu, Ankali opublikowała na łamach Elendilionu wiadomość o Festiwalu Muzyki Filmowej mającym odbyć się w maju tego roku w Krakowie. Obawiano się że odejście ze stanowiska Agnieszki Gilarskiej (dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego), może mieć wpływ na to czy koncert w ogóle się odbędzie. Dziś już wiadomo, że 31 maja na krakowskich Błoniach, fani muzyki i filmu będą mogli być świadkami niesamowitego widowiska. Nie będzie to jednak zwykły koncert… Zresztą przeczytajcie sami:

Cytat ze strony Krakowskiego Biura Festiwalowego:

Spektakularnym zakończeniem Festiwalu będzie z pewnością koncert 31 maja, również na krakowskich Błoniach. Widzowie obejrzą na ogromnym ekranie pierwszą część słynnej trylogii Petera Jacksona pt. Drużyna Pierścienia. Projekcji towarzyszyć będzie monumentalne wykonanie nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej, autorstwa Kanadyjczyka Howarda Shore’a. Łącząc muzykę z obrazem organizatorzy chcą zwrócić uwagę na ilustracyjny charakter dzieła kompozytora i jego funkcje względem równolegle prezentowanego obrazu filmowego. Na scenie wystąpi Sinfonietta Cracovia, chór Pro Musica Mundi, chóry chłopięce i soliści pod dyrekcją Amerykanina Ludwiga Wickiego.

Do kas!

Bilety w sprzedaży od 5 maja.

Ceny biletów:
31 maja, (Koncert The Lord of The Rings) Błonia – sektory A1 i A2 – 50 zł, sektory B1 i B2 – 30 zł

Miejsca sprzedaży biletów:
Punkty Sieci Informacji Miejskiej w Krakowie:
– ul. św. Jana 2, (tel 012 421 77 87)
– Wieża Ratuszowa, Rynek Główny 1, (tel 012 433 73 10)
– Pawilon Wyspiański 2000, pl. Wszystkich Świętych 2, (tel 012 616 18 86)

Oraz www.ticketonline.pl

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Informacje medialne, Wydarzenia

17 Komentarzy do wpisu "Drużyna na krakowskich Błoniach"

Nolimon, dnia 21.04.2008 o godzinie 23:28

Errru :D:D:D
No proszę, na mojego maila do dziś nie odpisali 😛
Cudnie 😀 To co, szykujemy się na megazjazd z całej Polski? 😉
Będę na pewno :)))

Lord Ya, dnia 21.04.2008 o godzinie 23:36

A może i ja się wybiorę. W końcu po coś w tym Krakowie studiuję.
Megazjazd? Czemu nie?

Ankali, dnia 22.04.2008 o godzinie 8:51

Strasznie fajnie, że podejrzenia się nie sprawdziły. A gdyby jeszcze był megazjazd, na który nie muszę jechać tylko mogę pójść, bo jest w Krakowie – to super!!! :) Do zobaczenia i usłyszenia (czy raczej – pooglądania i posłuchania)! :) :)

Ankali, dnia 22.04.2008 o godzinie 9:06

A jeszcze Telperionowi należą się dzięki za monitorowanie sprawy. :)

Meadhros, dnia 22.04.2008 o godzinie 10:12

A może by tak jakieś info o biltach? :)

Telperion, dnia 22.04.2008 o godzinie 13:09

Już dodałem informacje o biletach…

Ivellios, dnia 22.04.2008 o godzinie 21:57

Jako rodowity Krakowianin na pewno nie przegapię 😀 myślę tylko gdzie najlepiej się wybrać… do Filharmonii ?

Nolimon, dnia 23.04.2008 o godzinie 13:58

Teges… tamte bilety 29 i 30 maja są na inne eventy Ivelliosie.
Muzyka z „WP” jest tylko 31ego i tylko na BŁoniach.
Telp, prosimy skasuj to co niepotrzebne bo wprowadza w błąd 😀

Telperion, dnia 23.04.2008 o godzinie 14:32

uff… coś jeszcze? Wiecie gdzie są Błonie? Czy wrzucić mapkę z Google 😉 😀

Nolimon, dnia 23.04.2008 o godzinie 15:46

Chyba każdy kto chce to po włączeniu zumi.pl trafi 😉 Taki duży zielony trójkąto-trapezoid na zachód od rynku x]

Ivellios, dnia 23.04.2008 o godzinie 18:15

aaaa to jak tak ma się sprawa, to oby tylko była piękna pogoda i na Błoniach będzie super 😀

Ivellios, dnia 23.04.2008 o godzinie 18:17

A jeszcze takie pytanko.. te bilety będzie można wszędzie dostać w tych podanych punktach? I jak myślicie, gdzie najlepiej kupić 😀 bo ja oczywiście kupię już 5. maja 😀

Nienna, dnia 01.05.2008 o godzinie 9:05

Wow, ile nagle się Elendilich w Krakowie znalazło 😉

Frodo, dnia 24.05.2008 o godzinie 10:25

Wjazd za friko do wygrania!!!
Konkursy!!! http://www.soundtracks.pl/ http://www.filmmusic.pl/ http://www.biurofestiwalowe.pl
Ja już wczęniej z gromadą kupiłem tikety.
Do zobaczenia na Błoniach!!!

arwena, dnia 16.06.2008 o godzinie 21:04

też byłam na tym festiwalu i był świetny :) pozdrawiam wszystkich co byli :*

Daniel, dnia 09.02.2009 o godzinie 18:41

na milosc Boska… cudownie!! to co, polaczymy to jakos ze zjazdem tolkienowskim? jak ktos ma taki pomysl to dajcie mi znac prosze na gg 3226184!!!!!!!!

Daniel, dnia 09.02.2009 o godzinie 18:43

refleks. rok po. ;]