Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Władca Pierścieni – muzyka na krakowskich Błoniach

zalacznikphp.jpg26-31 maja, zaraz po festiwalu w Cannes, odbędzie się w Krakowie Festiwal Muzyki Filmowej. Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Agnieszka Gilarska zapowiedziała wczoraj w krakowskim dodatku do Gazety Wyborczej, że „impreza ma mieć też swoją masową część, /…/ zaplanowaliśmy wielki koncert na Błoniach. Będzie to oryginalne wykonanie muzyki z Władcy Pierścieni z udziałem jej kompozytora” (s. 3). Pani dyrektor odchodzi ze stanowiska, ale miejmy nadzieję, że plany organizatorów Festiwalu się nie zmienią, bo liczni miłośnicy twórczości Tolkiena i filmu Jacksona (a pewnie nie tylko oni) mieliby powód do żalu…

Źródło: Gazeta Wyborcza

Kategorie wpisu: Informacje medialne

9 Komentarzy do wpisu "Władca Pierścieni – muzyka na krakowskich Błoniach"

Nolimon, dnia 07.02.2008 o godzinie 18:21

Errru, byłoby niesamowicie 😀
Tu link do zapowiedzi z GW: http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35796,4902533.html

Wysłałem już maila z zapytaniem o potwierdzenie do Krakowskiego Biura Festiwalowego, jak tylko otrzymam odpowiedź to się podzielę 😀

Trzymajmy kciuki 😀 😀 😀

Ankali, dnia 08.02.2008 o godzinie 14:39

Też się napaliłam, ale czasem zmiany planu następują po zmianie dyrektora, ten zaś dopiero zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Wtedy warto będzie wysłać drugiego maila z zapytaniem. Trzymać kciuki warto jednak już teraz.

Tallis Keeton, dnia 13.02.2008 o godzinie 19:21

Fajnie by było, zwłaszcza, że stary Kraków w maju jest śliczny. Też bym chciała takiego koncertu. Chociaż muzyke juz znam na pamięć ale na żywo to zawsze inaczej. :)
poz
tal

Nolimon, dnia 15.02.2008 o godzinie 18:21

Hmm, nic nie odpisują… Pewnie jest dużo roboty przy zmianie dyrekcji. Może warto wysłać więcej maili, żeby nową P. Derektor jakoś zmotywować? :>:>:>

Sangreal, dnia 30.03.2008 o godzinie 21:44

auć auć auć!

Shore w Polsce? Niemożliwe!! To się musi odbyć i ja tam będę : ]

Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Drużyna na krakowskich Błoniach, dnia 21.04.2008 o godzinie 23:20

[…] czas temu, Ankali opublikowała na łamach Elendilionu wiadomość o Festiwalu Muzyki Filmowej mającym odbyć się w maju tego roku w Krakowie. Obawiano się że odejście ze stanowiska Agnieszki […]

Avalon, dnia 07.05.2008 o godzinie 16:09

Już jest program Festiwalu i możliwość kupienia biletów!! Można to zrobić osobiście w Punktach Informacji Miejskiej w Krakowie lub internetowo przez TicketOnline!! Ceny niewygórowane jak na takie show: 50 i 30 zeta w zależności od sektora. Cały program Festiwalu na http://www.biurofestiwalowe.pl Inne koncerty też ciekawe :) Do zobaczenia w Krakowie!!

Malkav, dnia 01.06.2008 o godzinie 17:23

Cóż, orkiestra może grała na żywo, ale efekt i tak psuło kiepskie nagłośnienie, które w paru głośniejszych partiach charczało jak na koncercie punkowym w piwnicy. W dobrym kinie odtwarzana muzyka brzmi o wiele lepiej. Ekran sprawdził się całkiem dobrze, z sektora B widok był nieco rozmyty, ale może to być moja wada wzroku.

Wszystko byłoby jeszcze do przyjęcia (w końcu to Władca Pierścieni, orkiestra, wydarzenie kulturalne), gdyby organizatorzy nie zakpili sobie z widzów. W co najmniej 25% miejsc w sektorze B1 (w B2 zapewne też) ekran był zasłonięty przez głośniki – i nie był to niewielki mankament, bo krzesła te pozostały puste. Dodatkowo, panie pilnujące porządku zabraniały przenosić krzeseł w inne miejsca (mimo że było sporo nie zajętej przestrzeni), ani nawet oglądać pokazu na stojąco (nie chodziło to że ktoś komuś zasłaniał, tylko o to że NIE WOLNO). Sam widziałem jak ochrona wyprowadzała siłą paru widzów, którzy nalegali na zachowanie zdrowego rozsądku. Ludzie ci oglądali spektakl spoza barierek, a na koniec rozlgegły się całkiem zasłużone gwizdy. Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie nagłośniona w mediach. Ja sam miałem to szczęście, że udało mi się zająć ostatnie wolne miejsca z widocznością.

Monika, dnia 01.06.2008 o godzinie 20:15

Powiem jedno było niesamowicie nigdy tego nie zapomnę
PS. Pozdrawiam pana który stał za nami i z którym bardzo miło się rozmawiało