Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

6 listopada – premiera RotK Complete Recordings

Okładka podstawowej edycji soundtracka z RotKJak informuje serwis TOR.net (tutaj), już 6 listopada nastąpi premiera pełnego opracowania ścieżki dźwiękowej do filmu The Return of the King. O The Lord of the Rings: The Return of the King – The Complete Recordings pisaliśmy już tutaj. Teraz znamy więcej szczegółów. Cztery płyty CD zawierać będą 3 godziny i 50 minut nagrań. Na piątej płycie – płycie DVD – usłyszymy całość nagrań w technologii surround. Będzie to trzecie i ostatnie wydanie kompletnych opracowań muzyki z trylogii filmowej Petera Jacksona. To ekskluzywne wydanie ozdobione będzie nowymi grafikami, specjalnie opakowane, zawierać będzie uwagi do utworów nakreślone przez Douga Adamsa, autora książki, której premiera zbliża się wielkimi krokami: The Music of the Lord of the Rings Films. Na płytach usłyszymy też Annie Lennox śpiewającą oskarową piosenkę Into the West.

Możemy się też spodziewać interesujących materiałów na oficjalnej stronie soundtracka, np. dokumentu PDF z tekstami wszystkich pieśni śpiewanych w językach Tolkiena.

Kategorie wpisu: Nowości wydawnicze, Twórczość fanów

5 Komentarzy do wpisu "6 listopada – premiera RotK Complete Recordings"

zx, dnia 13.09.2007 o godzinie 15:57

Cóż więcej niż ‚w końcu!’ można powiedzieć. 😉

Kenzo, dnia 13.09.2007 o godzinie 19:39

drugi raz o tym piszecie, wiecie?

Telperion, dnia 14.09.2007 o godzinie 11:43

Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego kolor pudelek z muzyka, nie jest taki sam jak w serii Special Extended DVD Edition? Przecież to byłoby logiczne. A tak mamy film FOTR w zieleni , ścieżka dźwiękowa w czerwieni, TTT w czerwieni, ścieżka dźwiękowa w granatowym pdeleczku, ostatnia cześć filmowej trylogii jest w granatowym pudelku, wiec jedyny wybór jaki ostał się dla sountracka to zieleń. Uff ale namieszali… 😀

Tallis Keeton, dnia 14.09.2007 o godzinie 14:51

No nareszcie :) Mam 2 poprzednie Complete Recordings to i tej nie mogę ominąć :) Muzyka wydana _w całości_ jest wspaniała, i znacznie lepiej się słucha muzyki filmowej, gdy nie słychać tych luk, tych opuszczeń, które są na normalnych płytach mających tylko wybór 16 czy 18 fragmentów. Na normalnej płycie zawsze mi np brakowało tego fragmentu, który jest po utworze z zapaleniem stosów – ten kawałek, gdy Aragorn widzi ogień i biegnie do dworu. Za 5 płyt ze świetną muzyką w dobrym opakowaniu można zapłacic cenę, jako miały poprzednie 4 płytowe 2 wydania. Imo warto miec taką kolekcję.
poz :)
tal

Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Skończyli nagrywać…, dnia 08.10.2007 o godzinie 22:13

[…] kilka tygodni temu, pisaliśmy (tutaj) o ścieżce dźwiękowej do filmu The Lord of the Rings: The Return of the King – The Complete […]

Zostaw komentarz