Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Merton najlepszy

800px-merton_college_library_hall.jpgJak donosi brytyjski dziennik Times, najlepszym collegem należącym do Oxford University jest Merton Collage. Dziennik powołuje się na oficjalne ogłoszenie wyników egzaminów końcowych. Wynika z niego, że więcej niż polowa z 86 studentów kończących studia w tym roku, zdobyła first-class degrees (najwyższa możliwa ocena w systemie brytyjskim), a pozostała cześć ukończyła ta prestiżowa uczelnie z wynikami 2:1s (najwyższa po first-class). Czyż nie jest ciekawostka, ze to właśnie collage na którym J.R.R Tolkien w latach 1945-1959 był profesorem języka i literatury angielskiej, kształci najlepszych studentów? Tolkien był silnie związany ze środowiskiem akademickim tego właśnie collegu. Po śmierci żony Edith w roku 1971, przeniósł się tam i zamieszkał przy 21 Merton Street.

Kategorie wpisu: Informacje medialne

5 Komentarzy do wpisu "Merton najlepszy"

M.L., dnia 08.08.2007 o godzinie 0:51

A znowu Exeter, na ktorym studiowal uchodzi za jeden ze słabszych. 😛
Najbardziej słynie, że tego, że ma podle jedzenie. 😀

Pozdrawiam

M.L. (MumakiL)

Galadhorn, dnia 08.08.2007 o godzinie 7:27

Bardzo piękne miejsce. Miałem okazję kilka razy odwiedzać Mertona, oglądać jego piękne pradawne wnętrza, cenną bibliotekę, stąpać śladami Profesora. Gratuluję Ci, Kolegium Mertona! :) Ty musisz być najlepsze!

Telperion, dnia 08.08.2007 o godzinie 18:47

A jednak to ciągle Oxford MumakiLu, 😉 zapewne wielu studentów przystałoby na chleb i wodę byleby Go skończyć 😀
Pozdrawiam

Lórin, dnia 08.08.2007 o godzinie 19:49

Miałem przez kilka dni okazję stołować się w Exeter. Żarcie nie było aż tak straszne. ;P

M.L., dnia 08.08.2007 o godzinie 21:56

To nie dostałeś zielonej zupki, ani dorsz spalonego z jednej strony i surowego z drugiej?? Istny majstersztyk. 😀 A może kucharz się zmienił?? Ja się tam stołowalem przez cztery tygodnie. To był jedyny raz w życiu, kiedy odmowiłem zjedzenia lodów, a dwie osoby pojechały do szpitala z kłopotami żołądkowymi. 😀 Mięczaki spoza Albionu. 😀

Pozdrawiam

M.L. (MumakiL)

Zostaw komentarz