Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Zwycięzca Mythopoeic Scholarship Award in Inklings Studies

tom 1. tom 2.Pisaliśmy już o ważnym konwencie Towarzystwa Mitopeicznego (Mythopoeic Society, USA) i o wybieraniu najwybitniejszej pracy tolkienistycznej przy okazji tej konferencji (chodzi o Mythopoeic Scholarship Award in Inklings Studies, czyli Mitopeiczna Nagroda Naukowa w Dziedzinie Badań Inklingowskich, patrz tutaj). Wyłoniono już zwycięzcę! Zwycięzcą jest ważna praca tolkienistyczna, dzieło Christiny Scull i Wayne’a G. Hammonda, czyli J.R.R. Tolkien’s Companion and Guide (opis tej książki znajdziecie na przykład tutaj i tutaj). Z wielką radością dowiadujemy się o werdykcie jury, bo praca Scull i Hammonda to najwybitniejsze dzieło tolkienistyczne od lat – wpisuje się ono w kanon koniecznych lektur! Sama nagroda, bardzo prestiżowe wyróżnienie w świecie tolkienistów i inklingologów, wygląda tak:

Na konferencji przyznano też inne wyróżnienia. Mythopoeic Fantasy Award for Adult Literature (Mitopeiczna Nagroda Fantasy w Dziedzinie Literatury dla Dorosłych) otrzymała powieść Solstice Wood Patricii A. McKillip, a Mythopoeic Fantasy Award for Children’s Literature (Mitopeiczna Nagroda Fantasy w Dziedzinie Literatury dla Dzieci) otrzymała powieść Corbenic Catherine Fisher.

Więcej informacji na stronie Tolkien Library.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski

5 Komentarzy do wpisu "Zwycięzca Mythopoeic Scholarship Award in Inklings Studies"

Galadhorn, dnia 07.08.2007 o godzinie 19:48

Informacja na pewno ucieszy tych z nas, którzy dopingowali książce Hammonda i Scull (MumakiLu, jeżeli czytasz, przybij piątkę!). Uwielbiam tę pracę i korzystam z niej prawie codziennie – nie tylko, żeby szukać informacji o biografii Tolkiena.

M.L., dnia 07.08.2007 o godzinie 19:51

Szczerze mowiąc każdy inny wybór bylby dla mnie co najmniej kontrowersyjny. To niewatpliwie nie tylko ksiązka roku, to ksiązka dekady, nie wiem, czy nie najwazniejsze w ogole okołotolkienowskie opracowanie, jakie powstało do tej pory, nie ujmując nic ani hippeyowi i jego Drodze, ani Garthowi.

Pozdrawiam

M.L. (MumakiL)

Galadhorn, dnia 08.08.2007 o godzinie 7:40

Hehe, z tą informacją byliśmy szybsi od TheOneRing.net!

Marzy mi się, żeby być kiedyś na Mythconie. Wartości mitopeiczne są mi bardzo bliskie. Fajnie byłoby pogadać, spotkać się, poznać tych wszystkich sławnych ludzi.

Telperion, dnia 08.08.2007 o godzinie 9:06

Heh, podobnie jak MumakiL, mysle ze trudno sobie wyobrazic kogokolwiek innego, jako zwyciezce Mythopoeic Scholarship Award in Inklings Studies. Trzymalem za nich kciuki :ok: 😀

Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Finalisci Mythopoeic Award 2008, dnia 10.06.2008 o godzinie 12:47

[…] Award in Inklings Studies (Mitopeiczna Nagroda Naukowa w Dziedzinie Badań Inklingowskich). Rok temu (trudno uwierzyć że to już rok minął) w tej kategorii nagrodzono dwutomową książkę Christiny Scull […]

Zostaw komentarz