Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Nowe czasopismo tolkienowskie Other Minds

Pojawił się oto nowy, nieoficjalny fanzin poświęcony grom fabularnym toczącym się w tolkienowskim Śródziemiu i poza nim. Po legendarnym Other Hands na arenę wchodzi pismo Other Minds Magazine! Jest to dobra wiadomość dla miłośników tolkienowskich RPG. Można je ściągnąć za darmo stąd (PDF).

Pismo ma ambicję stać się źródłem ciekawych informacji i wyników badań tolkienowskich, które zainteresują także osoby, których nie pasjonują gry fabularne. Skąd nazwa? Ma ona źródło w jednym z listów Tolkiena (z tego samego miejsca pochodził tytuł innego pisma o RPG w Śródziemiu, czyli The Other Hands):

I would draw some of the great tales in fullness, and leave many only placed in the scheme, and sketched. The cycles should be linked to a majestic whole, and yet leave scope for other minds and hands, wielding paint and music and drama…

(z listu do Miltona Waldmana, ok. 1951)

Cel, jaki wyznaczyli sobie twórcy fanzinu to dostarczenie tolkienowskich opracowań dotyczących fantastycznego świata Ardy wszystkim entuzjastom Tolkiena – nie tylko graczom. Pismo jest redagowane przez społeczność fascynatów tolkienowskiego RPG i wydawane jest w formacie PDF, bezpłatnie. Wydawane jest ono zgodnie z zasadami GFDL (Gnu Free Documentation License), czyli z tzw. „copyleft„. Oto spis treści numeru pierwszego:

* „Here We Are!”
* „The Acroteriasm of Other Hands”
* „The Battle Over Role Playing Gaming”
* „Mapping Arda”
* „Of Barrow-wights”
* „Magic in Middle-earth”
* „Thoughts on Imladris”
* „Maps of Arda” (mapping the entire world of Arda, not just Middle-earth)

Kolejny numer ukaże się 1 lutego 2008 r. w formie PDF. Głównym tematem będzie „Númenórë”. Każdy z nas może być współtwórcą pisma. Artykuły (po angielsku), mapy, grafiki itd. można nadsyłać na adres redakcji. Zasady dotyczące nadsyłania materiałów wyjaśnione są tutaj.

Redakcja ma nadzieję, że Other Minds wypełni lukę po utraconych pismach Other Hands, ICE Quarterly (MERPS) i in. papierowych lub elektronicznych publikacjach, które przestały w ostatnich latach wychodzić.

Źródło: Tolkien Library

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie, Nowości wydawnicze, Pliki do ściągnięcia

Brak komentarzy do wpisu "Nowe czasopismo tolkienowskie Other Minds"

Zostaw komentarz