Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Ojczyzna Tolkiena pod wodą!

Od wielu dni otrzymujemy informacje telewizyjne, radiowe, prasowe o wielkich, niespotykanych od XVIII w. opadach deszczu w Środkowej i Zachodniej Anglii. Obszar, na którym wystąpiły wielkie powodzie obejmuje krainę kochaną w szczególny sposób przez J.R.R. Tolkiena – dawną anglosaksońską Mercję. Wody zalewają już nawet ulice Oksfordu. Wystąpiła tam bowiem rzeka Tamiza (zwana w Oksfordzie Isis).
Stan wód na razie się nie podnosi w Hrabstwie Oksford, ale wciąż obowiązuje alarm przeciwpowodziowy, bo prognozy pogody mówią o kolejnych ulewach. W całym hrabstwie pod wodą znalazło się już około 900 domów!

Na szczęście zagrożenie nie obejmuje zabytkowego Starego Miasta – siedziby kolegiów Uniwersytetu Oksfordzkiego. Obserwując z troską sytuację powodziową w Anglii pamiętamy o nieszczęściu ludzi mieszkających na terenach już zalanych i zagrożonych powodzią. Życzymy ojczyźnie Tolkiena szybkiego powrotu do normalności.

Kategorie wpisu: Informacje medialne

1 komentarz do wpisu "Ojczyzna Tolkiena pod wodą!"

Galadhorn, dnia 29.07.2007 o godzinie 9:40

Niebezpieczeństwo powodziowe jest coraz mniejsze. Ufff. Onet pisze: „W dotkniętych przez powódź rejonach Anglii deszcze padały przez całą dzisiejszą noc. Opady nie były jednak tak obfite jak się obawiano – informuje serwis BBC”.

Zostaw komentarz