Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Rosyjskie ilustracje przedstawiające Dzieci Húrina

W ramach akcji Dzieci Húrina na Elendilionie pokażę kilka rysunków autorstwa naszych rosyjskich fanów. Grafiki poniżej pochodzą z blogu artystyczniego ru_tolkien_art i ze strony Kateriny Szemiak, do odwiedzenia których serdecznie zapraszam. Znajdziecie tam wiele innych ciekawych ilustracji!

Katja Szemiak – Morwen (kliknij, żeby powiększyć)

Katja Szemiak – Túrin

Katja Szemiak – Beleg

Amir – Túrin

Aivven – Finduilas

Aivven – Faelivrin (Finduilas and Gwindor)

Maria Filatowa – Morwen

Kategorie wpisu: Twórczość fanów

8 Komentarzy do wpisu "Rosyjskie ilustracje przedstawiające Dzieci Húrina"

Galadhorn, dnia 28.04.2007 o godzinie 19:08

Witaj Hyalmo wśród redaktorów Elendiliona! :) Pozwoliłem sobie troszkę poprawić Twój wpis (wstawiłem polskie znaki i wygładziłem stylistycznie). Zapraszam Cię do dalszego dzielenia się z nami nowinkami z fandomu światowego, a szczególnie rosyjskiego. Aiya, Hyalma!

Mnie osobiście najbardziej podobają się ilustracje Katji Szemiak. Bardzo nastrojowe i doskonałe technicznie. Wyglądają jak drzeworyty. Lubię taką grę czerni i bieli.

Hyalma, dnia 28.04.2007 o godzinie 19:13

Galu, dziękuję bardzo za poprawienie, a polskie znaki tam były, ale nie wiem czemu zginęli 😀 Mam nadzieję, że będę miała o czym jeszcze napisać… :)

Wendyjczyk, dnia 29.04.2007 o godzinie 3:52

Witam!
Wybaczcie, ale nie podzielam waszego entuzjazmu. Uważam, że ilustracje są słabe i wtórne.

Ze swojej strony, mogę polecić ilustracje polskiego artysty Andrzeja Masianisa. Oto link: http://www.galery2003.republika.pl/grafika_dzial_pl.html

Nie znajdziecie tam co prawda nic dotyczącego Dzieci Hurina, ale prace naprawdę warto zobaczyć. Uważam, że stoją na wysokim poziomie artystycznym i co ważne, są niezależne od popularnych wyobrażeń wykreowanych przez znanych ilustratorów Tolkiena.

Z dwu cykli grafik inspirowanych Władcą Pierścieni, na stronie prezentowane są tylko trzy grafiki (z ośmiu) z jednego z nich, ale przyjrzenie się pozostałym pracom (głównie o tematyce biblijnej i angeologicznej) może dać pewne wyobrażenie o zdolnościach artysty.

Poza, naturalnie interesującym nas wszystkich Władcą pierścieni, godne uwagi są moim zdaniem także cykle: „Archanioł Gabriel”, „Archanioły – moce”, oraz „Narnia”. Istnieje także cykl grafik pt. Śródziemie, jednak jest jednym ze słabszych.

I tyle.

Wendyjczyk, dnia 29.04.2007 o godzinie 3:58

Chyba nie działa link. Można zatem skrócić końcówkę adresu, a potem wejść do działu – gafiki

Galadhorn, dnia 29.04.2007 o godzinie 7:21

Już działa. Niepotrzebnie napisałeś kropkę po …html

Grafiki Masianisa są świetne. Wendyjczyku, może stworzysz news prezentujący tego artystę?

Hyalma, dnia 29.04.2007 o godzinie 9:32

Grafiki Masianisa bardzo mi podobali się, dziękuję za link.

Kiedy na Elendilionie będzie więcej ilustracji, umieszczę u nas zbiór linków na wpisy z ilustracjami.

M.L., dnia 30.04.2007 o godzinie 12:15

To niewątpliwie jeden z najzdolniejszych i najbardziej oryginalnych grafików, który w swoim portfolio ma prace inspirowane dziełami Tolkiena. Jestem bardzo zadowolony i wdzięczny, że zgodził sie na opublikowanie pięciu zeswoich tolkienowskich grafik w „Aiglosach” nr 5 i 6.

Pozdrawiam

M.L. (MumakiL)

Wendyjczyk, dnia 30.04.2007 o godzinie 20:00

Galathornie, postaram się znaleźć na to chwilę czasu w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że zgodzi się na opublikowanie jeszcze innych prac.