Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Túrin i Niënor według Małgorzaty Ścigaj (Black Sword)

Black Sword (Małgorzata Ścigaj), autorka grafik w tegorocznym Kalendarzu Parmadilich prezentuje swoją wizję dwojga bohaterów nowej książki J.R.R. Tolkiena. Oto Dzieci Húrina – Túrin oraz Niënor. Znamy już wizję tych postaci autorstwa Alana Lee, Teda Nasmitha czy Katarzyny „Kasiopei” Chmiel. Zobaczmy jak widzi je Black Sword.

Túrin Turambar

Kategorie wpisu: Twórczość fanów

13 Komentarzy do wpisu "Túrin i Niënor według Małgorzaty Ścigaj (Black Sword)"

Eldarion I, dnia 27.04.2007 o godzinie 14:12

No ja się nie dziwię, ze się o nią Brandir z Turinem bili 😉

Hybrid, dnia 27.04.2007 o godzinie 14:22

A czy Amber uwzględnia jakieś wybitnie autorskie szkice, czy tylko i wyłącznie te, które pojawiają się w angielskiej wersji? Z chęcią bym zobaczył taki mały dodatek do „Dzieci Hurina”, gdzie gdzieś z tyłu zostały pokazane najlepsze polskie szkice i grafiki.

Wiem, wiem, za dużo wymagam, ale pomarzyć można, prawda? 😀

Lórin, dnia 27.04.2007 o godzinie 14:39

Ta Niënor wygląda, jakby jej spuchła lewa powieka, twarz jest jakaś krzywa, a szyja za długa i zbyt masywna.

Ale Mroczny Túrin jest bardzo fajny. 😀

Arganthe, dnia 27.04.2007 o godzinie 15:24

Moja pierwsza myśl po ujrzeniu tej Nienor brzmiała: Finduilas. Jakoś bardziej mi ten portret pasuje do córki Orodretha. A czy Nienor przypadkiem nie miała ciemnych włosów jak jej brat? Nie pamiętam.

Te grafiki to jeden z nielicznych przypadków, kiedy wizja autora całkowicie odbiega od mojej, a jednak bardzo mi się podoba.

Tornene, dnia 27.04.2007 o godzinie 15:33

Mnie się bardzo podobają! Też zostałem przez los pokonany, gdy spóźniłem się na spotkanie sekcji i nie wiedziałem, kim jest ta miła niewiasta obok Gala :) Dzień później dowiedziałem się, że to właśnie Black Sword.
Och, los jak ścieżynki w gęstym lesie…

Hybrid, dnia 27.04.2007 o godzinie 15:46

Torniku, to ostatnie zdanie, to jakaś zapowiedź kolejnego Okruszka? :>

Tornene, dnia 27.04.2007 o godzinie 15:58

Hahaha… Nie, Hybie :) Na razie okruszkowa działalność została zawieszona na okres nieokreślony…

Galadhorn, dnia 27.04.2007 o godzinie 16:34

Według mnie Túrin jest znakomicie „trafiony”. Niënor też mi się podoba. Ten portret wyraża smutek. Może ta „napuchnięta” twarz jest taka po morderczym biegu przez lasy?

Proponuję, żeby co kilka newsów przedstawiać, jak mniej znani graficy radzili sobie z tematem Dzieci Húrina. Co Wy na to?

Hybrid, dnia 27.04.2007 o godzinie 17:20

Jestem za. Zawsze to jakieś ciekawe urozmaicenie, a jestem pewny, że jest pełno genialnych rysunków związanych z tą i inną książką Tolkiena.

Ninquelen, dnia 28.04.2007 o godzinie 4:32

Turin całkiem całkiem, ale Nienor mi zupełnie nie pasuje. Jeśłi, tak jak wg Gala, jest po szaleńczym biegu po lesie, powinna być raczej bardiej rozczochrana 😉 Ogólnie- ładny obrazek, ale Nienor mi to wcale nie przypomina…

M.L., dnia 30.04.2007 o godzinie 23:05

Ilustracja Nienor mi sie nie podoba. Turin, jest lepszy jako ilustracja, to kawał dobrej roboty, ale czy to dobry wizerunek Turina, okreslanego jako najpiękniejszy z mężczyzn swgo czasu. Turin miał na tyle elfia urodę, ze nawet elfom zdaząło się w pierwszej chwili go pomylic. Ten Turin jest przystojny, twardy i męski, ale nie elfi. Nie pomyliłoby się go z elfem, nawet po ciemku. 😛

Pozdrawiam

M.L. (MumakiL)

Eldarion I, dnia 02.05.2007 o godzinie 9:26

Tak, ja też to zauważyłem na czatowniku (ale mi nie wierzyli :P).

mis Korbiniana, dnia 11.08.2007 o godzinie 0:45

Black Sword, tęsknię za Waszym słowem…….
A kreska cudna, niewiarygodnie cudna, ale nic ona wobec Was…….